2 Temmuz 2016 Cumartesi

Upuzun Kirpikler İçin Rimel Sürmekten Vazgeçin!

Her kadının hayalidir uzun ve rimel sürülmüş gibi kirpiklere sahip olmak. Eskilerden bu yana kadınlar kendi aralarında konuşurken yakındıkları güzellik detaylarından biri de “Türkan Şoray’ın kirpikleri gibi kirpiklerim olsun istiyorum” dileği artık gerçek olabilir. Bakışlarınıza anlam katan, gözlerinizdeki farkı ve güzelliği ortaya çıkaran şeydir kirpikleriniz. O yüzden onlara her daim iyi bakmalı ve özen göstermelisiniz.

Makyajsız dışarı çıktığınızda dahi gözleriniz ışıl ışıl kirpikleriniz birer ok gibi uzun ve gösterişli görünsün istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kolaylıkla evinizde olan ve bulabileceğiniz birkaç pratik malzeme ile sağlıklı, görkemli ve süslü kirpiklere kavuşabilirsiniz.

İşte bakışlarınızı manalandıran uzun kirpiklerin sırrı:


Uzun Kirpikler İçin;

1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı Hint yağı ve 12 gr kakao yağı (1 yemek kaşığından biraz az) ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın.

Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.


Gür Kirpikler İçin;

Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.

Kirpik Dökülmelerini Önlemek İçin;

1 Bardak ılık çaya 1 gr. dövülmüş kinin katılmalı, kirpikler ve kirpik dipleri bu su ile kibrit çöpüne pamuk dolayarak ya da kulak pamuğuyla ıslatılmalıdır. Bu dökülmeyi önler. Bu su, her 3 günde bir yeniden yapılmalıdır, aksi halde bayatlar.


kaynak:http://kadin.mynet.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder