27 Temmuz 2016 Çarşamba

Gökkuşağı Renkleriyle Dekorasyon Fikirleri


Renklerin hayatımızdaki yerinden ve gündelik yaşamımıza olan etkisinden uzun uzun bahsetmeye gerek yok. Renksiz bir hayatı kimse istemez değil mi? Hatta ne kadar çok renk, o kadar iyi! Bizi canlandıran, yenileyen, enerjimizi yükselten en temel tasarım unsurlarından biri şüphesiz ki renklerdir. Renkler hem karakter özelliklerimizi yansıtır, hem de moralimizi yüksek tutar, bizi motive eder ya da huzura kavuşturur. Her rengin kendine has spesifik ve farklı özellikleri var elbette. Ancak yağmurla güneşin buluşmasından oluşan gökkuşağı içinde barındırdığı onca renkle favori rengimiz ne olursa olsun hepimize huzur ve mutluluk verir.

KIPIR KIPIR BİR DUVAR DEKORASYONU


Kaynak: Muebles Flores Torreblanca

Gökkuşağını evinize taşımanın en kolay yollarından biri şüphesiz ki duvarları renklendirmektir. Örnek resimdeki gibi kısa ve ince çizgilerle rengarenk bir desene sahip olan duvar kağıtları belki bir odanın tamamında kullanılmak için pek de uygun değil çünkü eğer bütün odayı bu tarz hareketli ve coşkulu bir duvar kağıdı ile kaplarsanız yorucu bir atmosfer yaratabilirsiniz ve bunu tabii ki istemeyiz. Ancak dört cephenin en boş duran duvarını seçerek bu boşluğu renklerle değerlendirmek harika bir dekorasyon fikri!

RENKLİ BASAMAKLAR


Kaynak: Revigres

Eğer dubleks ya da daha çok katlı bir eviniz varsa ya da evinizin girişinde merdiven bulunuyorsa bu merdivenleri gökkuşağı renklerine boyamayı düşünmenizi tavsiye ederiz. Neden mi? Çünkü harika görünüyorlar ve ayrıca etrafa mutluluk dolu bir pozitif enerji yayıyorlar.

KİM DEMİŞ BANYOLAR RENKSİZ OLUR DİYE? 


Kaynak: Viterbo Interior Design

Banyo dekorasyonlarında görmeye pek alışık olmadığımız şeylerden biri de şüphesiz ki renkliliktir. Canlı renklerle hareketlendiren banyo tasarımlarında bile genellikle nötr tonların hakimiyeti yaygın oluyor. Oysa bu örnekteki gibi rengarenk banyolar sıradanlığı elinin tersiyle iten ve dekorasyon dünyasında öne çıkan ezber bozan, karakter sahibi ve modern yaşam alanlarının başında geliyor.

UZUN İNCE ÇİZGİLER


Kaynak: U2

Duvar dekorasyonlarında rengarenk bir doku yaratmanın elbette pek çok farklı yöntemi var. Farklı desenlerle farklı vurgular yaratabilir ve yaşam alanınızın işlevi ve mimari özelliklerine göre motif tercihleri yapabilirsiniz. Ama eğer tavanı basık bir yaşam alanınız varsa o halde resimdeki gibi uzun ince çizgili tasarımları tercih etmelisiniz. Bu desen hem yaşam alanınıza pozitif enerji katacak hem de tavanın daha yüksek görünmesini sağlayacaktır.

RENGARENK SANAT ESERLERİ


Kaynak: ZD+A

Renksiz bir dünyanın tadı tuzu olmayacağı gibi, sanatsız bir dünya da kesinlikle çok daha çirkin bir yer olurdu. Siz de bir sanat aşığıysanız, rengarenk resim ya da diğer sanat eserleriyle hem sofistike bir etki yaratabilir hem de gökkuşağı coşkusunu evinize taşıyabilirsiniz.

DAĞILMIŞ RENKLERLE MUTLU OTURMA ODALARI


Kaynak: Pop Arq

Gökkuşağı renklerinin dekorasyonunuza güzellik ve huzur katması için illa ki hepsini bir arada kullanmanıza tabii ki gerek yok. Odanın içindeki farklı mobilyalara dağılmış canlı renklerin de aynı huzurlu ve mutluluk dolu enerjiyi yaratacağını unutmayın!

MUTFAK DOLAPLARINDA RENK CÜMBÜŞÜ!


Kaynak: Draisci Studio

Mutfak dolaplarınızı farklı renk tonlarına boyamayı hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz, bu örnekten sonra düşüneceğinize eminiz. Rengarenk ve capcanlı bir enerjiye sahip olan bu mutfak, alt dolapların beyaz tercih edilmesiyle ağırbaşlı ve modern dokusunu da koruyor.

TEK BİR HALIYLA DEĞİŞEN DOKU


Kaynak: 50GR Mimarlık

Bazen bir halı bile bir odanın tüm karakterini ve dokusunu değiştirmeye yeter. Eğer hem ağırbaşlı hem de enerjik bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız bunun en kolay yolu ağırbaşlı ve oturaklı mobilyalarınıza eşlik edecek renkli bir halı seçmek!


kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder