6 Haziran 2016 Pazartesi

Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?


Doğal görünümlü makyaj, yabancı bloggerların da söylemiyle “no make up make up” yani yokmuş gibi makyaja en yakın makyaj görünümüdür. Doğal görünümlü makyaj herkes için farklıdır. Herkesin cildi, yüz şekli farklı olduğu için herkese göre değişir. Doğal kimine göre cilt makyajının softluğundan kimine göre de göz makyajının hafifliğinden ibaret olabiliyor. Doğal makyaj, cildinizde çok fazla ürün kullanmadan, sizi bakımlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşturur.

Doğal görünümlü makyaj her an sizi kurtarabilir. Doğal görünümlü makyajla iş görüşmesine de gidebilirsiniz, gündüz arkadaş buluşmasına da. Herkesin cildinde farklı kusurlar ya da hoşuna gitmeyen bölgeler vardır. Doğal görünüme kavuşmak için öncelikle bu bölümlerin görünümlerini hafifletmelisiniz. Mesela çilleriniz varsa, çillerinizi tamamen kapatmaya çalışmak sizi doğal görünümden uzaklaştırabilir. Bu yüzden doğal görünümlü bir makyaj tercih edecekseniz, kusurlarınızı gizlemek yerine hafifletmeniz gerektiğini kabullenmeniz gerekiyor.


Doğal görünümlü makyaj, dikkat çekici tonlarda bir rujla gece makyajına çevrilebilir. Doğal tonlarda makyajın, ufak dokunuşlarla bir çok farklı makyaja çevrilebilir oluşu, makyaja fazla zaman ayırmaktan hoşlanmayanlar için büyük bir avantajdır.

Doğal görünümlü makyajınızda biraz daha iddialı bir doğral görünümlü ten makyajı istiyorsanız, az kapatıcılığı olan bir fondöten ya da BB Krem kullanabilirsiniz. Üzerine cildinizden 2 ton koyu bir pudra ile kontür yapabilirsiniz. Fakat doğal görünümü bozmamak için yalnızca yanaklarınızda kulaklarınıza yakın bölümleri koyulaştırabilirsiniz. Koyu pudrayı çok iyi dağıtmalısınız bu yüzden iyi bir karıştırma fırçasıyla pudrayı cildinize oturtabilirsiniz.


Doğal görünümlü makyaj için, genellikle gözlerde, toprak tonları far kullanılır fakat bizim size farklı bir önerimiz var. Toprak tonları farlarda her zaman doğru tonlar tutmayabiliyor. Dolayısıyla size toprak tonu diye önerdiğimiz farlar belki de doğaldan çok daha farklı görünebilir. Bu yüzden göz makyajınızı riske etmemek için öncelikle baz gibi kullanacağınız, açık renkli, krem ya da çok hafif ışıltılı aydınlık veren farınızı göz kapağınıza ister parmağınızla isterseniz de fırça ile uygulayın. Ardından, bir karıştırma fırçası yardımıyla toprak tonlarında bir farı ya da yüzünüzü kontürlemek için kullandığınız pudrayı göz kapağınızın katlanma yerine sürün ve dağıtın. Doğal bir gölge oluşturuncaya ve renkler arasındaki keskin çizgiler yokoluncaya kadar karıştırın. İşte karşınızda doğal görünümlü bir göz makyajı!


Doğal görünümlü makyajın büyüsünü bozmamak için, her zaman soft geçişler kullanmalısınız. Yani doğal tonlarda makyaj yapıyorsanız, en fazla bir noktaya dikkat çekme şansınız var demektir. Doğallığı biraz daha iddialı hale getirmek istiyorsanız öne çıkarmak için tek şansınız var. İddialı bir ten makyajı ya da iddialı bir ruj.

kaynak:http://www.stilonerileri.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder