17 Haziran 2016 Cuma

Yemek Masası Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda en önemli mekânlardan birisi; arkadaşlarınızla yemekler yediğiniz, güldüğünüz-eğlendiğiniz, büyük aile yemeklerine ev sahipliği ettiğiniz yemek odanızın dekorasyonudur. Yemek odasını dekore ederken her bir ayrıntı ile ilgilenmek, küçük detaylara bile özen göstermek size şık ve farklı bir yemek odası dekorasyonu yaratma imkânı sunacaktır.


Yemek odası dekorasyonundan bahsederken aklımıza ilk gelen nokta yemek masasıdır. Yemek masası, gelenek ve göreneklerimizde önemli bir yer sahibi olan kültürel simgelerden birisidir. Etrafında toplanılma özelliği bulunan yemek masaları, insanları birleştirici ve bütünleştirici bir etkiye sahiptir. Kültürel olarak büyük anlamlar taşıyan yemek masası, dekorasyon olarak da üzerinde birçok dekorasyon tarzı yaratmaya uygun bir alandır.

Yemek odanızı hayal edin. Misafirleriniz gelmiş, keyifli bir yemek üzerindesiniz. İşte bu aşamada dikkatleri üzerine çeken tek alan yemek masanızın etkileyici duruşu olmalıdır. Bu sebeple yemek masası dekorasyonu üzerinde yemek olmasa dahi oldukça önemli bir konudur.

Yemek masası üzerinde kullanacağınız aksesuarlar, yemek masanızın tarzını ve duruşunu etkileyen en önemli faktördür. Yemek masası aksesuarları ile hem şık ve zarif hem de oldukça davetkâr bir görüntü elde edebilirsiniz.


Yemek Masanızda Çiçekler Açsın

Yemek masası dekorasyonu için, belirli aksesuarlar kullanmak yerine doğadan ilham alarak yapacağınız etkileyici dekorasyon objeleri kullanabilirsiniz. Bu görüntüyü elde etmenin en basit yolu ise istediğiniz renk ve çeşitte çiçek kullanarak, yemek masanızın üzerinde doğadan gelen bir dokunuş yaratabilmek. Çiçeklerin yanı sıra ortama biraz romantik bir dokunuş da katmak istiyorsanız; şık şamdanlar ve mumluklar size yardımcı olacak en güzel dekorasyon objeleri olacaktır. Çiçek ve mumların yarattığı sıcak ve samimi görüntü, evinize gelen misafirlerin dikkatinden kaçmayacak ve keyifli bir yemek masası dekorasyonuna imza atmış olacaksınız.


kaynak:http://www.dekoryasam.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder