4 Haziran 2016 Cumartesi

Transparan Çanta Yapımı

Transparan trendi hala devam ediyor. Bu trende ayak uydurmak için tercihiniz aksesuarlarsa, kendin yap transparan çantaya bayılacaksınız.


Malzemeler:
1 metrekare büyüklüğünde PVC –yapı marketler ya da büyük kırtasiyelerde bulabilirsiniz-
5 adet yuvarlak başlı vida ve ucu
Makas
Cetvel
A1 boyutunda kağıt
Delik zımbası

Nasıl yapılır?

Çantanızın planını resimdeki gibi kağıda çizin ve kesin. Daha büyük bir çanta için boyutları orantılı şekilde arttırın.Çıkardığınız şablonu PVC’ye sabitleyerek kenarlarından kesin. Böylece çantanızın ana materyaline kavuşacaksınız.


PVC şablonunuzu hazırladıktan sonra, sırasıyla sağ, sol, alt ve üst parçaları olmak üzere kıvırarak zarf haline getirin.


PVC zarf şeklini aldıktan sonra, sabitlemenizi sağlayacak köşe vidalar için açacağınız delikleri işaretleyin ve delik zımbası yarıdmıyla delin.


İç kısımdan vidanın altını üst kısımdan ise vidanın yuvarlak kısmını takarak sabitleyin. Bu işlemi yaparken çantanızın kapağı olacak kısmı dışarda bırakın.


Çantanın kapağını oluşturabilmek için açma kapama için kullanacağınız vidanın yerini çantanın iç kısmında işaretleyin ve delin.Oluşturduğunuz deliğe vidayı sabitleyin.


Çantanın kapağına son yerleştirdiğiniz vidanın hizasında bir delik açın. Bu delik, vidayla birlikte açma kapama işlemini pratikleştirecek.


kaynak:http://www.oxxo.com.tr/blog

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder