5 Eylül 2016 Pazartesi

En Yeni Dekorasyon Trendleri

Zaman hızla geçiyor ve her geçen gün moda değişiyor. Bundan sadece giyim tarzımız değil dekorasyon stillerimiz de nasibini alıyor. Evinizin yükselen yeni trendlere ayak uydurması için çok köklü değişiklikler yapmanıza gerek yok. Değiştireceğiniz birkaç ufak ayrıntıyla dekorasyon stilinizi sürekli yenilenen trendlerle birleştirebilirsiniz.


Kontrastlar: Bu yıl için tam anlamıyla kontrastların yani birbirine zıt renklerin yılı diyebiliriz. Renklerin yanı sıra eski ve yeni kavramlarını birleştirerek de kontrast oluşturabilirsiniz. Örneğin mutfağınızda raflarınızın ahşap, beyaz eşyalarınızınsa metalik renklerde olması tam bu yıla ait bir kontrast örneği. 


Floral desenler: Trendi yakalamak için evinizin mutlaka bir köşesinde floral desenlerden yararlanabilirsiniz. Örneğin, yastıklarınızda ya da perdelerinizde çiçekli motifler kullanabilir ya da odanızın sadeliğini canlandıracak çiçek desenli nevresimlerinizi seçebilirsiniz. Desenli duvar kâğıtlarını yemek bölümünüzle oturma odanızı ayırmak için kullanabilirsiniz. Bu hem evinizin atmosferini neşelendirecek hem de modaya uyum sağlamanızı kolaylaştıracaktır.


Duvar kâğıtları: Dönem dönem dekorasyonun vazgeçilmezi haline gelen duvar kâğıtları geri dönüyor! Odalarınızın içinde ayırmak istediğiniz bölümleri farklı dekorasyon ayrıntılarıyla birleştirip ve duvar kâğıdıyla kaplayıp farklı bir bölüm havası yaratabilirsiniz. Sonuç olarak duvar kâğıtlarını kendi stilinize uyarlayarak küçük hareketlerle büyük değişikliklere imza atabilirsiniz.


İkon yükselişleri: Bu sezon ikonların aksesuarlarda kullanımı oldukça öne çıkıyor. Bıyık ikonları, baykuşlar, kediler ve daha niceleri… Bu desenleri özellikle tekstil ürünlerinde görüyoruz. Küçük bir yastık kılıfında kullanılan bir kedi ikonu çok fazla dikkat çekmiyor olabilir ama odaların havasını değiştirebiliyor. Eğer ikonlar çok çabuk değişebiliyor diyorsanız, değişebilen yastık kılıfları ve çıkarılabilen çıkartmalarla duruma müdahale edebilirsiniz.


Sıcak renkler: Bu yazın en önemli trendlerinden biri ise güneş ışığını ve renklerini dekorasyonunuza yansıtmak. Eğer boya yapmakla uğraşmak istemiyorsanız ve mobilyalarınızı değiştirmek niyetindeyseniz, tercihinizi bu renklerden yana yapabilirsiniz. Bu sıcak renkleri çiçekli desenlerlerle kombinleyebilirseniz, evinizin tam olarak stil sahibi bir eve dönüşmesini sağlamanız kaçınılmaz!

kaynak:https://www.filliboya.com/EvimleBen/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder