6 Ekim 2016 Perşembe

Cildinizi Işıl Işıl Yapacak Detoks TarifiVücudunuzun olduğu kadar cildinizin de bakıma ve detoksa ihtiyacı vardır. Cildinize uyguladığınız doğru bir detoks sayesinde cildinizi sonbahara hazırlamaya ne dersiniz?


Hazır gıdalar ve işlenmiş yağlar üzerinden vücudumuza giren cildimize hapsolmuş toksinler hem vücudumuzu hem de cildimizi olduğundan daha yaşlı gösterir ve bir takım sağlık sorunlarını da beraberinde getirir.

Mevsimlerin belirli zamanlarında hem vücudunuz hem de cildiniz için yapacağınız detokslar sayesinde kendinizi tüm toksinlerden ve fazlalıklardan arınmış daha enerjik ve sağlıklı hissedebilirsiniz.

Özellikle de yaz aylarında çok fazla güneşe ve tuzlu suya maruz kalmış cildinizi sonbahar mevsimine hazırlamak ve mevsim geçişini sağlıklı bir şekilde yapabilmek adına bu detoks önerilerini deneyebilirsiniz.

• Yeşil İçecek Detoksu
İstediğiniz yeşil yapraklı tüm sebzeleri özgürce kullanabilirsiniz. Fesleğeni maydanoz, roka, ıspanak, kereviz sapı gibi birçok sebzeyi aynı anda rondodan geçirin ve üzerine limon ekleyin. Günde 3 öğün olarak bu sıvıyı tüketebilirsiniz.
• Lahana Detoksu
Lahanaları su da 5 dakika boyunca kaynatın. Tadı biraz buruk olduğu için limon ile tatlandırmayı deneyebilirsiniz. Günde üç öğün olarak içebilirsiniz.
• Greyfurt Detoksu
Greyfurt, limon ve portakalın meyve sıkacağında suyunu sıkın. Sonrasında her öğün için bir bardak tüketebilirsiniz. Aynı zamanda selülit savar bir içecek olduğunu da bir yerlere not edebilirsiniz.

kaynak:http://hepsikadin.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder