5 Aralık 2016 Pazartesi

Basit Makyaj Teknikleri


Aslında makyaj yapmanın sırlarını bilmeniz halinde, hiç de zaman kaybı yaşamadan, günlük hayatınızda dahi sokağa manken gibi çıkabilirsiniz. İşte bu anlamda bilmeniz gereken detaylar:

Basit Makyaj Önerileri

• Gözlerinize far sürdünüz; ama elinizde metalik far bulunmuyor.Ve siz, metalik far kullanmadan kendinizi eksik hissedersiniz… Ne olacak şimdi? İşte makyaj yapmanın sırlarından ilki: farı uygulamanızın sonrasında üzerine ya Hindistan cevizi yağı; ya da vazelin sürün…

Pratik Makyaj Bilgileri

• Eğer makyaj sonrasında cildinizin parlak, ve canlı görünmesini istiyor, aynı zamanda nemli olmasını hedefliyorsanız, fondöten kullanmadan hemen önce cildinize vazelin sürün… Bırakın biraz kurusun, ardından fondöteninizi uygulayabilirsiniz…

• Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için deneyebileceğiniz basit makyaj önerilerinden bir tanesi de şu: İlk olarak, dudaklarınızı, çikolata rengi göz kalemi ile çizin. Sonrasında, çevreden merkeze doğru kiremit rengi kalem uygulayın. Ardından da kırmızı parlak kalem kullanmayı ihmal etmeyin. Alt dudağınızın ortasına krem rengi aydınlatıcı ile bir nokta koyup, sonrasında da dudaklarınıza kalın bir tabaka halinde balsam sürerseniz, işleminiz tamamdır.

Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?

• Göz makyajında eyeliner kullandığınızda dikkat etmeniz gereken konu ise şu: İlk olarak gözlerinizin kenarına kahverengi, ve siyah kalem ile vurgu yapın. Sonrasında Hem dış, hem de iç kısımlara beyaz kalem uygulayın. Bir kaç kat kırmızı nokta yaparak da gözlerinizi parlak gösterdiğinizde, amacınıza ulaşacaksınız demektir.

• Göz kapaklarınıza beyaz far uygulayarak da gözlere dikkat çekmeniz, basit makyaj teknikleri ile mümkün. Bunu yapmak için, ilk olarak göz kapaklarınıza beyaz far sürün, sonrasında da iç kısımlara, beyaza yakın bir tonda, inci dokulu far uygulaması yapın.

Önemli Makyaj Hataları

• Burnunuzun büyük olduğunu düşünüyor, ve makyaj yapmanın sırları ile bu sorunu nasıl çözebileceğinizi merak ediyorsanız, yapmanız gereken şeyin sadece, burun ucunuza pembe bir allık sürmekten ibaret olduğunu belirtelim…

• Badem gözlü olmak; daha uzun görünmek ise takma kirpiklerin doğru kullanımı ile mümkün… Nasıl yapacağınıza gelince: İlk olarak takma kirpiklerinizi ikiye ayırın. Sonrasında da sadece dış kısımlara, kirpiklerin bir yarısını uygulayın.

kaynak:http://hepsikadin.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder